XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

1. Chociaż uroczystość liturgiczna Matki Bożej Nieustającej Pomocy przypada we wtorek, to już dziś uroczyście obchodzimy dzień odpustu parafialnego ku czci Patronki naszej parafii. Sumę o 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Sławomir Rydz, proboszcz Parafii pw. MB Królowej Polski w Żninie. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wielki dar opieki naszej Patronki nad parafią i naszymi rodzinami.
  2. Klub Malucha „Radość Życia”, działający przy naszej parafii zaprasza na Piknik Rodzinny, który będzie dzisiejszej niedzieli w godzinach od 13.30 do 15.30 na placu przed plebanią. W programie między innymi: wspólne zabawy rodziców z dziećmi prowadzone przez animatorów, malowanie farbami na folii, rysowanie kredą, wata cukrowa, słodki poczęstunek. Zapraszamy dzieci i rodziców z małymi dziećmi.
  3. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej a w środę o 17.30 z nowenną.
  4. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta będzie w wigilii uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  5. W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu polecamy wszystkich wierzących a zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Modlitwą o zdrowie obejmijmy Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. W piątek członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy o 8.30.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 8.30.
  9. Do chorych udamy się w sobotę 8.07.2023 r. Proszę przekazać zmianę terminu.
  10. Od środy do piątku Szkoła Artystyczna U Pana Boga Za Piecem we Wszedniu organizuje warsztaty artystyczne, muzyczne, taneczne i plastyczne. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swój talent i pasję. Szczegółowe informacje na plakacie.
  11. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie 15 minut przed Mszą św.; w środę o 10.30 i w czwartek od 18.30 do 20.00.
  12. Wszystkim odpoczywającym i wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Mogilno, 25.06.2023r.