XIII Niedziela Zwykła – 2 lipca 2023 r.

1. Niech trwające wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00, podczas której podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić będziemy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. W tym czasie spowiedź św.
  4. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 adoracja i spowiedź św. Przypominamy dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. o comiesięcznej spowiedzi św., aby wypełniła się obietnica Pana Jezusa udzielenia szczególnych łask tym, którzy odprawią 9 pierwszych piątków miesiąca. Dotyczy to również kandydatów do bierzmowania i wszystkich, którzy czczą Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po zakończonej spowiedzi udzielona będzie Komunia św. wynagradzająca.
  6. Do chorych udamy się w sobotę od 9.00.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu uczestniczyli w nabożeństwach ku czci NSPJ. Niech moc miłości Serca Jezusowego daje Wam i Waszym rodzinom siłę pokonywania trudów i cierpień na drodze ku świętości.
  8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
  9. Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymkach do Lourdes i do Hiszpanii proszone są o uiszczenie kolejnej raty należności. Zebranie dla pielgrzymów do Lourdes będzie w przyszłym tygodniu. Termin podamy za tydzień.
  10. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary na nowe drzwi do naszego kościoła.
  11. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę wraz z Grupą Brązową. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia, koszt 230 zł od osoby. Zgłoszenia do 25 lipca za pośrednictwem strony  internetowej ppag.pl Informacje u ks. Michała. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze.
  12. W minionym tygodniu odeszli: śp. Błażej Diupero; śp. Maria Gotowicz, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Mirosław Stolarski z Twierdzinia – pogrzeb we wtorek o 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Mogilno, 2.07.2023r.