XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022 r.

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Od 1.07.2022r. funkcję wikariusza w naszej parafii pełni ks. Michał Szalaty, któremu życzymy obfitości Bożych łask i radości z posługi duchowej.
  3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św. Biblioteka czynna od 9.00 do 10.00.
  5. Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od 18.30 do 20.00.
  6. Apostolstwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  7. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę od 9.00.
  8. W ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie proszę Apostolstwo Różańcowe. W sobotę różaniec o 20.30 a po nim Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania przed nawiedzeniem.
  9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe.
  10. Diecezjalny duszpasterz młodzieży dziękuje za ofiary w wysokości 933.50zł na diecezjalny fundusz młodzieżowy, złożone z okazji bierzmowania.
  11. Zbliża się czas zbiorów, dlatego pamiętajmy prosić w modlitwach o dobre urodzaje.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu. Pamiętajmy, aby na szlakach wędrówek i wyjazdów szukać w niedzielę świątyni dla godnego uczczenia Dnia Pańskiego!

Mogilno, 3.07.2022r.