XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2023 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za kolejny przeżyty tydzień i za radość spotkania we wspólnocie świętującej Dzień Pański. Niech także na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy też o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. Pielgrzymów, którzy wybierają się do Lourdes zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 do domu parafialnego. Prosimy o przyniesienie ostatniej raty należności w wysokości 45 Euro.
  3. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Św. Wojciechem. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale też swoim pięknem przyciąga nasz pobenedyktyński, mogileński klasztor. To benedyktyni przyczynili się do zaistnienia naszego miasta. W związku z tym Bracia Kapucyni zapraszają na Mszę św. o 18.00, aby wraz z władzami samorządowymi uczcić Patrona Mogilna św. Benedykta.
  4. Wtorek to także dzień wspomnienia 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Chcemy uczcić pamięć pomordowanych rodaków i pomodlić się za ich dusze oraz o pamięć i jedność między narodami ukraińskim i polskim. O 17.30 zapraszamy na różaniec a po nim na Mszę św. w tych intencjach.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  6. W czwartek modlitwa różańcowa przy grocie i procesja wokół kościoła z okazji kolejnego dnia objawień fatimskich o 17.30. O prowadzenie różańca i niesienie figury proszę lektorów świeckich.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 19.00 do 20.00.
  8. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  9. W sobotę w dzień imienin Arcybiskupa seniora Henryka Muszyńskiego obejmiemy Go naszymi modlitwami i najserdeczniejszymi życzeniami.
  10. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego relaksu a tym, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, niech Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
  11. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Brązową. Termin: 28.07-6.08.2023r. Koszt: 230 zł. Zgłoszenia do 25 lipca za pośrednictwem strony internetowej ppag.pl Informacje u ks. Michała. Spotkanie organizacyjne – 23.07.2023r. o 19.00 w klasztorze.
  12. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na nowe drzwi do naszego kościoła, których montaż rozpocznie się we wtorek. Bóg zapłać za ofiarność!
  13. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Wiktor Szałkowski. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 9.07.2023r.