XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

1. Trwa czas urlopowo – wakacyjny. Wykorzystajmy nasze wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie duchowej atmosfery, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Oddając życie za drugiego człowieka w Auschwitz, pokazał jak wielką wartość ma życie ludzkie. Jako Patrona Trzeźwości będziemy prosić o uwolnienie z nałogu alkoholizmu naszych parafian i z naszych rodzin w poniedziałek podczas Mszy św. o 11.00.
  3. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną już w poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. A we wtorek Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.
  4. W Polsce uroczystość Wniebowzięcia NMP jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy św. Będziemy też modlić się o urodzaje.
  5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu oraz Wojsko Polskie w dniu jego święta.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św. Na początku odmówimy modlitwę o nowe powołania do służby Bożej.
  8. W sobotę przypada kolejny dzień objawień fatimskich. Zapraszamy na różaniec przy grocie Matki Bożej i na procesję o 17.30. O prowadzenie modlitwy i niesienie feretronu proszę Róże Żywego Różańca.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć znany już nam zespół Czeremszyna z Ukrainy, który swoją muzyką ubogaci przeżywanie Mszy św. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia dzieci na pogrążonej w wojnie Ukrainie. Oprócz datków pieniężnych można także przekazać żywność o długim terminie ważności.
  10. Dziękuję za ofiary składane dziś do puszek przed kościołem na uregulowanie należności za wykonane drzwi do naszego kościoła.
  11. Pielgrzymów udających się do Hiszpanii w dniach od 5 do 12.08.2023r. Proszę o uregulowanie reszty należności wraz z kwotą 170 Euro.

Mogilno, 13.08.2023r.