XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji, aby sprzyjał pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.
  2. Jak zwykle w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 – spowiedź św.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 18.30 do 20.00.
  4. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  5. W sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu. Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
  6. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to podkreślenie ich obecności i roli w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku. Bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  7. Zamontowaliśmy nowe drzwi do kościoła. Proszę o uwagi odnośnie do ich funkcjonowania, aby poprawić ewentualne niedogodności. Drzwi wykonała firma pana Sławomira Idkowiaka z Koźmina Wlkp. Całkowity koszt wyniósł 105.000 zł. Zapłaciliśmy na razie 50.000 zł. Pozostałą kwotę będziemy spłacać przez kolejne 10 miesięcy. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na spłatę w/w należności. Proszę członków Róż Różańcowych i Radnych Parafialnych o kwestowanie. Bóg zapłać za ofiarność!
  8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Brązową. Termin: 28.07-6.08.2023r. Koszt: 230 zł. Zgłoszenia do 25 lipca za pośrednictwem strony internetowej ppag.pl Informacje u ks. Michała. Spotkanie organizacyjne w klasztorze w niedzielę 23.07.2023r. O 19.00.
  9. Pielgrzymi udający się do Lourdes, proszeni są o zbiórkę w środę 19.07.2023r. o 20.00 przed kościołem. Nawiedzając to sanktuarium Matki Bożej zapewniamy o modlitwie w intencji parafian, czcicieli MBNP, dobrodziejów oraz w szczególny sposób wszystkich chorych z naszych rodzin.
  10. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego relaksu a tym, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, niech Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.