XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. Pensjonariusze i kadra Dziennego Domu Pobytu „Radość Życia” działającego przy naszej parafii zapraszają dzisiaj na dzień otwarty. Będzie można wziąć udział w otwartych zajęciach i zapoznać się z działalnością domu. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz słodycze. Początek po Mszy św. o 12.00, około 13.00.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. od 10.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Apostolstwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  6. W ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii, które będzie miało miejsce 2 i 3 września 2022r., zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (oprócz środy) pół godziny przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie proszę Apostolstwo Różańcowe. W sobotę różaniec o 20.30 a po nim Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania przed nawiedzeniem.
  7. Zapraszam radnych parafialnych, lektorów świeckich, członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”, członków Apostolstwa Różańcowego, panie Katechetki na spotkanie przygotowujące nawiedzenie ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w poniedziałek 25 lipca 2022r. po Mszy św. o 18.00 w kościele. Proszę o przedstawienie pomysłów działań dotyczących godnego przyjęcia Matki Bożej w naszej parafii.
  8. Bracia Kapucyni z Klasztoru zapraszają na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę w grupie brązowej w dniach 28.07-6.06.2022r. Osoby pragnące wziąć udział proszone są o zgłoszenie przez stronę ppag.pl.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na powitanie pieszych pielgrzymów w piątek 5.08.2022r. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła MBNP. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 80zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  10. W związku z przygotowaniem do nawiedzenia Matki Bożej w ikonie jasnogórskiej organizujemy autokarową pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy w dniach 13-15.08.2022r. Koszt: 480 zł. Zapisy w biurze i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu. Szczegóły w gablocie.
  11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Danuta Niewiadomska. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 17.07.2022r.