XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek podkreślił w swoim nauczaniu, że: „Dziadkowie, którzy karmili nasze życie, są teraz głodni nas: Naszej uwagi, naszej czułości, by poczuć, że jesteśmy blisko nich. Wznieśmy oczy ku nim, tak jak Jezus ku nam!” – Bądźmy blisko naszych dziadków i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. Dzisiaj z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych odmówimy modlitwę błogosławieństwa pojazdów mechanicznych i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
  3. W środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30 z okazji wspomnienia św. Joachima i Anny, Matce Najświętszej będziemy polecali dziadków i bacie oraz wszystkich, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki Polski i świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. będą w czwartek od 18.30 do 20.00.
  5. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  6. W sobotę, 29 lipca, na mocy decyzji papieża Franciszka, przypada liturgiczne, wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład.
  7. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszej niedzieli przed kościołem zbieramy ofiary na spłatę należności za nowe drzwi do naszego kościoła. Dziękuję członkom Róż Różańcowych i Radnym Parafialnym za kwestowanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Msza św. w intencjach darczyńców będzie w poniedziałek o 8.00.
  8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Brązową, która wyrusza 28.07.2023r. Spotkanie organizacyjne w klasztorze w dzisiejszą niedzielę o 19.00
  9. Pielgrzymi z naszej parafii aktualnie nawiedzający sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, zapewniają o modlitwie w intencji parafian, czcicieli MBNP, dobrodziejów oraz w szczególny sposób wszystkich chorych z naszych rodzin.

Mogilno, 23.07.2023r.