XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2024 r.

1. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia.
  2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.
  3. Dzisiaj na pielgrzymkowy szlak wyrusza Grupa Brązowa z Mogilna. Wraz z pątnikami Pielgrzymki Archidiecezjalnej wyruszającej z Gniezna, rozpoczną rekolekcje w drodze. Pośród nich są taże nasi Parafianie pod przewodnictwem ks. Michała. Pragniemy towarzyszyć im naszą modlitwą i prosić o przedstawienie Matce Bożej Królowej Polski wszystkich spraw naszej parafii. W sobotę o 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. O 20.30 będzie Różaniec w intencji pielgrzymów.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. Rozpoczynający się w czwartek sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To także miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą podejmujących trudy pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  6. W czwartek o 8.00 będzie Msza św. w intencji Powstańców Warszawskich a po niej wyruszymy autokarem do Stolicy na obchody 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Są jeszcze 3 miejsca wolne.
  7. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszoczwartkowej o powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  8. Św. Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica jej poświęcenia przypada 2 sierpnia i według podania św. Franciszek otrzymał w niej odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Nasz kościół będzie otwarty w piątek od 8.00 do 18.00. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  9. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca od 15.00 do 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. W tym czasie adoracja i modlitwa do NSPJ. Przypominamy dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej NSPJ.
  10. W pierwszą sobotę od 9.00 odwiedzimy starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą, a po Mszy św. o 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  11. Ubiegłej niedzieli na środki transportu dla polskich misjonarzy zebraliśmy 1689,40. Bóg zapłać!
  12. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

Mogilno, 28.07.2024r.