XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

1. Zbliża się sierpień, w którym ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki także z naszego miasta. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Spróbujmy ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
  3. We wtorek mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej Nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.
  7. Róże Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  8. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00. W tym czasie Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź św. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi św. dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dla kandydatów do bierzmowania.
  9. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 8.30. Chorych odwiedzimy od 9.00.
  10. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego, które jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  11. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za Piecem we Wszedniu prowadzi nabór na kolejny rok szkolny 2023/24. Zapraszamy kandydatów na zajęcia muzyczne, plastyczne i taneczne. W tym roku szkolnym prowadzimy również nabór do chóru dla młodzieży i dorosłych. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.08.2023. Egzamin wstępny do szkoły wraz z przesłuchaniami dla kandydatów do chóru odbędą się 22.08.2023. Szczegółowe informacje można uzyskać przez fb-kową stronę szkoły.
  12. Dziękuję za ofiary składane ubiegłej niedzieli do puszek na kolejną ratę należności za nowe drzwi do naszego kościoła w wysokości 5028zł. Bóg zapłać! Dziękuję członkom Róż Różańcowych i Radnym Parafialnym za przeprowadzenie zbiórki.
  13. Dziękuję wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne w intencjach zmarłych, swoich rodzin i własnych. Zachęcam też do pełnego uczestniczenia w zamówionych Mszach św. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi św. W biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok.
  14. Wszystkim przeżywającym czas urlopowo – wakacyjny życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznych podróży; pracującym zadowolenia z wykonywanych zadań a rolnikom dobrej pogody żniwnej oraz obfitych plonów!

Mogilno, 30.07.2023r.