XVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka.

2. Dziś swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której głównym celem jest promowanie nauczania św. Jana Pawła II i pomoc dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dziękuję kandydatom do bierzmowania za kwestowanie.

3. Obchodzimy dzisiaj Dzień Dziecka Utraconego, który ma nam przypominać, że rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, oczekują na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.

4. W październiku z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o 17.30 a w czwartki o 18.30. O prowadzenie modlitwy proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – lektorów świeckich; w środy dzieci komunijne; w czwartki o 18.30 – członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.

5. W najbliższą środę przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Podczas nowenny do MBNP o 8.30 będziemy polecać wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.

6. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który ma być wyrazem hołdu dla osób duchownych i kapłanów, którzy swoją postawą dali świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelali też krew w obronie naszej ojczyzny.
Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o 18.30 w intencji Duchownych Niezłomnych a zakończymy o 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

8. Dziękuję wszystkim, którzy w miniony czwartek w katedrze gnieźnieńskiej uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej za dar Eucharystii i o powołania do służby Bożej”.

9. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na uregulowanie należności za drzwi do kościoła w wysokości 3.829zł

10. Wymienianki jednorazowe za zmarłych z podaniem wybranego dnia modlitwy od 2 do 8 listopada 2023r. można składać w zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Niech pomocą będą wyłożone w kościele kartki. Wymienianki roczne składamy tylko w biurze parafialnym.

11. Zadbajmy o nagrobki naszych zmarłych, zwłaszcza tych, o których już nikt nie pamięta. Proszę także o uregulowanie należności za dzierżawę grobu po 20 latach od pochówku. Proszę o korzystanie ze strony e-cmentarze-MBNP Mogilno

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Tuszyńskiego, Aleksandrę Bulińską i Jana Stramowskiego. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 15.10.2023r.