XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.
  2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw.
  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. od 10.30.
  5. W czwartek adoracja i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. Róże Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  7. W piątek przypada wspomnienie kolejnego dnia objawień w Fatimie. Zapraszamy o 17.30 na nabożeństwo różańcowe i procesję ze świecami a następnie na Mszę św. O prowadzenie różańca i niesienie figury Matki Bożej proszę członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.
  8. Przed nawiedzeniem Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (oprócz środy) pół godziny przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie proszę Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”. W sobotę różaniec o 20.30 oraz Apel Jasnogórski o 21.00.
  9. W kruchcie można nabyć materiały do dekoracji domów i dróg na przyjęcie Matki Bożej. Proszę o przystrojenie okien i wywieszenie flag biało-czerwonych lub biało-niebieskich na każdym balkonie i każdym domu. Za tydzień przed kościołem będziemy zbierać ofiary na kwiaty do przystrojenia ołtarza ikony Matki Bożej Jasnogórskiej. Spotkanie grupy przygotowującej nawiedzenie będzie w piątek o 18.30 na plebanii.
  10. Do domów parafian dostarczone zostały plany nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbliżających się rekolekcji. W planie czuwania wkradł się błąd: od 1.00 do 2.00 do czuwania zapraszamy mieszkańców ul. Mickiewicza (zamiast Sienkiewicza). Msze św. wieczorne w czasie rekolekcji (od 27 do 31.08.2022r.) będą o 18.30.
  11. Trwają zapisy na kolejny turnus w Dziennym Domu Pobytu „Radość Życia”, działającym przy naszej parafii. Zapraszamy do udziału w zajęciach z fizjoterapii, psychologicznych, terapii zajęciowej i w radosnym spędzaniu czasu we wspólnocie. Zapewniamy wyżywienie oraz transport.
  12. Szkoła Artystyczna „U Pana Boga Za Piecem” we Wszedniu, prowadzi nabór na zajęcia w klasie, fortepianu, skrzypiec, gitary, śpiewu i tańca, rysunku, a także chóru młodzieżowego. Egzamin wstępny 26.08, zapisy do 23.08. Informacje na plakacie i na fb-kowej stronie szkoły.
  13. Dziękuję za ofiary na cele remontowe. W lipcu i sierpniu wykonaliśmy remont mieszkania ks. wikariusza. Została przebudowana i powiększona łazienka oraz aneks kuchenny a także wyremontowana instalacja elektryczna. Na ściany położono gips oraz zamontowano nowe kaloryfery, za które dziękuję Panu Bleji. Oprócz tego położono kostkę brukową przy wejściu do domu parafialnego. Całkowity koszt tych inwestycji to 38.000zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

Mogilno, 14.08.2022r.