XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny a we wtorek będziemy się radowali Maryją – Królową. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego ogłosił NMP Królową Polski. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Maryja jest Królową, gdyż wydała na świat Króla i Pana wszystkiego.
  2. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu! Podejmijmy osobistą modlitwę i konkretne działania. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. O 10.30 okazja do spowiedzi św. a o 11.00 Msza św.
  4. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  5. W czwartek w święto Świętego Bartłomieja, Apostoła podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić za powołanych do służby apostolskiej. Zapraszamy od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy o 8.30.
  7. W sobotę, 26 sierpnia nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Święty Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej ponowimy podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.
  8. W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga o ich wzrost duchowy, o ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu a dla pracujących na roli o pomyślne zakończenie żniw. Mszę św. dziękczynną za zebrane plony odprawimy w niedzielę 3 września o 12.00.
  9. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na spłatę należności za nowe drzwi w wysokości 3870 zł. Dziękuję członkom Róż Różańcowych i Radnym Parafialnym za kwestowanie. Msza św. za wszystkich dobroczyńców będzie w przyszłą niedzielę o 7.00.
  10. Gościmy dziś w naszym kościele zespół Czeremszyna z Ukrainy. Po Mszy św. pod chórem można złożyć ofiary na potrzeby dzieci cierpiących z powodu wojny. Można też ofiarować żywność z długim terminem ważności.
  11. Pielgrzymów udających się do Hiszpanii proszę o uregulowanie reszty należności i 170 Euro.
  12. Przypominamy o uregulowaniu w biurze parafialnym dzierżawy grobu po 20 latach od pochówku. Zachęcam do korzystania ze strony ecmentarze.pl parafia Mogilno.
  13. Niech nasze życie będzie nieustannym dziękczynieniem Panu Bogu. Dziękuję wszystkim, którzy każdego dnia uczestniczą w Mszy św., nabożeństwach, adoracjach i ofiarują swoją pracę dla naszej wspólnoty. Trwajmy w dziękczynieniu, uczestnicząc w Mszy św. w dni powszednie.

Mogilno, 20.08.2023r.