XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 r.

1. Kończy się czas wakacyjno – urlopowy. Odpoczywającym jeszcze życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów. W naszych modlitwach prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów.
  2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
  3. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej Nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  6. W dniu 1 września obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Chcemy wołać o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież w piątek od 15.00 do 16.00. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.
  8. Koło Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  9. 9. W zakrystii lub biurze parafialnym możemy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w ich domach w sobotę od 9.00.
  10. W imieniu dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności Zespołu Szkół w Mogilnie zwracamy się z prośbą o pomoc dla trzyletniej Amelki Hołowczak. 13.08.2023 roku wykryto guza złośliwego w prawym oku, na które już nigdy nie będzie widzieć. Aktualnie przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jeżeli jednak terapia w Polsce nie przyniesie efektu rodzice dziecka będą szukać pomocy u lekarzy za granicą. Amelia wraz z rodzicami prosi wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc modlitewną i materialną. W przyszłą niedzielę 3.09.2023r. wolontariusze z Zespołu Szkół będą przed kościołem zbierać ofiary na leczenie Amelki.
  11. Zebranie pielgrzymów udających się do Hiszpanii w dniach 5-12.09.2023r. odbędzie się w poniedziałek o po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym.
  12. Razem z Parafią pw. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku w terminie od 15 do 26 lutego 2024r. Cena: 12900 zł. Bliższe informacje na stronie i plakatach oraz pod numerem tel.: 501 274 989.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności śp. Genowefa Lisiecka. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 27.09.2023r.