XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

1. Trwają rekolekcje przed nawiedzeniem Matki Bożej Jasnogórskiej. Prowadzi je o. Łukasz Skołud – Misjonarz Świętej Rodziny. Nauki będą w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy św. o 18.30 (zmiana godziny odprawiania Mszy św. w czasie rekolekcji); dzisiaj podczas każdej Mszy św. Po mszy św. o 18.00 będzie nauka stanowa dla młodzieży oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII i I ponadpodstawowych. Przed każdą Mszą św. zapraszamy do spowiedzi św., aby owocnie duchowo przeżyć spotkanie się z Matką Bożą!
  2. O różaniec w poniedziałek i wtorek o 18.00 a w czwartek o 17.30 proszę lektorów świeckich.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. od 10.00.
  4. Przed nami ostatnie dni wakacji. Dziękujemy Bogu za ten czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 9.00. Natomiast Msza św. dla Zespołu Szkół w Mogilnie będzie o 18.00 w naszym kościele.
  6. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlitwą ogarnijmy wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz ofiary wojny na Ukrainie.
  7. Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 15.00 do 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  9. W piątek będziemy przeżywać nawiedzenie kopii ikony Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O 17.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie oczekiwania. W tym czasie wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w procesji przyprowadzenia, niech zgromadzą się na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kasztanowej. Tam przy krzyżu, który jest przed stacją benzynową powitamy Matkę Bożą, która przybędzie z Kołodziejewa i udamy się do kościoła na Mszę św. o 18.00. Zapraszamy do przeżywania tego wyjątkowego wydarzenia w naszej parafii. Niech modlitewne spotkania z Matką Bożą umocnią naszą wiarę i pomogą w doskonalej przeżywać radość spotkania z Panem Bogiem i ludźmi, której uczy nas przychodząca do naszych serc Matka Pana naszego Jezusa Chrystusa. (plan nawiedzenia)
  10. W kruchcie można nabyć materiały do dekoracji domów i dróg. Proszę o przystrojenie okien i wywieszenie flag na każdym balkonie i każdym domu. Proszę mieszkańców Wiecanowa, ul. 900-lecia i Niezłomnych o przystrojenie drogi przed posesjami. Tamtędy będzie przejeżdżać samochód-kaplica. Z kolei ulicami: Kasztanową i Kasprowicza będą przechodzić procesje przyprowadzające i odprowadzające Matkę Bożą. Proszę o piękne przystrojenie trasy. Osoby, które chciałyby pomóc w uporządkowaniu otoczenia kościoła prosimy o przyjście w środę o 16.00. Natomiast chętni do strojenia kościoła i otoczenia proszeni są o przyjście także w środę po Mszy św. o 18.30.
  11. Chorych z Komunią św. pan szafarz Janusz odwiedzi w sobotę od 9.00.

Mogilno, 28.08.2022r.