XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o 12.00 wraz z rolnikami i działkowcami podziękujemy za zebrane plony.
  2. Po urlopach i wakacyjnym wypoczynku wracamy do codziennych obowiązków. Dziękujemy Panu Bogu za owocne i bezpieczne przeżycie tego czasu. Niech ponowne wejście do realizacji podjętych obowiązków przyniesie jak najlepsze owoce.
  3. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz kadrę nauczycielską do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bożym błogosławieństwem. W poniedziałek o 8.00 będzie Msza św. dla młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie a o 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Dzieci z klas pierwszych prosimy o przyniesienie do kościoła tornistrów z przyborami szkolnymi do poświęcenia. Okazja do spowiedzi św. będzie przed Mszą św.
  4. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej Nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek Koło Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy o 8.30.
  7. Zebranie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w najbliższy piątek o 18.00 w kościele.
  8. Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej zaprasza na IV Ogólnopolską Konferencję i Zjazd Prezesów Rodzin Katyńskich do klasztoru mogileńskiego w dniach 8-10.09.2023r. Zapraszamy szczególnie na konferencje w piątek od 9.00 oraz w sobotę na słuchowisko pt.”Post Mortem. Historia Zofii Dwornik”.
  9. Dziś wolontariusze z Zespołu Szkół w Mogilnie przed kościołem zbierają ofiary na leczenie trzyletniej Amelki Hołowczak, u której wykryto guza złośliwego w prawym oku. Aktualnie przebywa na kosztownym leczeniu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jeżeli jednak terapia w Polsce nie przyniesie efektu rodzice dziecka będą szukać pomocy u lekarzy za granicą. Amelia wraz z rodzicami prosi wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc modlitewną i materialną. Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą ofiarę.
  10. Zbiórka pielgrzymów udających się do Hiszpanii będzie w poniedziałek o 22.30 przy kościele.
  11. Parafia pw. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku w terminie od 15 do 26 lutego 2024r. Bliższe informacje na stronie i plakacie oraz pod numerem tel.: 501 274 989.
  12. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na uregulowanie należności za wykonane drzwi do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarność!

Mogilno, 3.09.2023r.