XXIII Niedziela Zwykła, 10 września 2023 r.

1. 24 marca 1944 r. niemieccy żandarmi w Markowej na Podkarpaciu zamordowali rodzinę Ulmów, która udzieliła schronienia rodzinie ośmiorgu Żydów. Dzisiaj odbywa się ich beatyfikacja. Módlmy się za przyczyną Błogosławionej Rodziny, abyśmy potrafili przyjmować ewangeliczną prawdę, iż

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”

(J 15,13)

2. Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania oraz Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
  3. Nowenna do MBNP będzie w środę tylko o 8.30 a po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św. O 17.30 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską. O prowadzenie modlitwy i niesienie figury Matki Bożej proszę Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek Koło Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy o 8.30.
  6. W piątek zapraszamy do kaplicy na naszym cmentarzu o 15.00 na Mszę św. odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej w intencji spoczywających na cmentarzu i z naszych rodzin.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną rocznicę napadu Związku Radzieckiego na Polskę oraz przypadający wtedy Dzień Golgoty Wschodu.
  8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę 17.09.2023r. po Mszy św. o 12.00.
  9. Dziękujemy za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na leczenie trzyletniej Amelki Hołowczak.
  10. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w nauce języka angielskiego zapraszamy w każdą sobotę o 10.00 do salki w kościele. Wejście od zakrystii.
  11. Parafia pw. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku w terminie od 15 do 26 lutego 2024r. Bliższe informacje na stronie i plakatach oraz pod numerem tel.: 501 274 989.
  12. Dziękujemy za składane dziś do puszek ofiary na uregulowanie należności za wykonane drzwi do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarność! Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wieniec oraz dary z płodów ziemi a szczególnie panu Stanisławowi Kwaśniewskiemu za wykonany z ziaren piękny obraz Matki Bożej. Dziękujemy mieszkańcom Wiecanowa, działkowcom z Ogrodów Działkowych „Pod Lasem” oraz osobom indywidualnym za ofiary złożone ubiegłej niedzieli z okazji parafialnych dożynek.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Grysaka, śp. Janinę Bosiacką (pogrzeb odbył się w sobotę), śp. Władysławę Brzykcy – pogrzeb we wtorek o godz. 11.30 oraz śp. Annę Kasprzyk-Kozłowską – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 10.09.2023r.