XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie dziś o 10.30.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.
  4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Polsce nazywane jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych oraz o nowe powołania do służby Bożej w czwartek od 18.30 do 20.00.
  6. W piątek Koło Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy o 8.30.
  7. Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 18.09.2022r. o 12.00.
  8. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: schola dziecięca „Gloria”, Liturgiczna Służba Ołtarza, lektorzy świeccy, parafialny zespół charytatywny, Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”, Koło Żywego Różańca – serdecznie zapraszamy!
  9. W miniony piątek i w sobotę przeżywaliśmy nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej w naszych parafiach. Panu Bogu niech będą dzięki za doznane łaski związane z obecnością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej! Dziękuję za liczną obecność na Mszach św., adoracji i całonocnym czuwaniu oraz podczas nabożeństw. Doświadczyliśmy niezwykłej obecności Tej, którą tak bardzo ukochaliśmy w naszej parafii. Dziękuję za przystrojone domy, mieszkania i ulice. Nade wszystko dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przystrojenie naszej świątyni i przygotowanie liturgii. Dziękuję paniom Ewie Witkowskiej i Marii Zielińskiej za wykonanie pięknej dekoracji tronu Matki Bożej. Członkom Rady Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” oraz wszystkim wolontariuszom za wystrój kościoła i uporządkowanie otoczenia; chórzystkom z „Glorii” za rozprowadzenie materiałów dekoracyjnych. Dziękuję panu Jarosławowi Koniecznemu oraz wszystkim za kwiaty i ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza. Bóg zapłać paniom Janinie Łabuszyńskiej i Zofii Owczarzak za sprzątanie świątyni. Księdzu Michałowi, chórkowi „Gloria”, panu organiście, ministrantom i lektorom świeckim oraz Kołu Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Rodzin za przygotowanie nabożeństw i prowadzenie całonocnego czuwania. Dziękuję rekolekcjoniście o. Łukaszowi, paulinowi o. Pawłowi, księdzu Dziekanowi i wszystkim kapłanom dekanatu za dzielenie się Słowem Bożym i za wspólną modlitwę!
    Za pomoc w organizacji procesji z ikoną Matki Bożej dziękuję straży miejskiej, policji i jednostkom straży pożarnej.

Mogilno, 4.09.2022r.