XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

1. Dziś dwudziestą czwartą niedzielą zwykłą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w zamachach.
  3. We wtorek nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30. O prowadzenie proszę lektorów świeckich.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.
  5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Po mszy św. o 18.00 poświęcimy nowy krzyż, który znajduje się przy naszym kościele. Dziękuję panu Krzysztofowi Sipowi za wykonanie krzyża. Panom Mieczysławowi Sipowi, Ireneuszowi, Romanowi i Michałowi Kończalom, Jerzemu Bosackiemu i Marcinowi Lesickiemu za pomoc w montażu.
  6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. Msza św. w kaplicy cmentarnej pod wezwaniem NMP Bolesnej będzie o 15.00 w intencji wszystkich spoczywających na mogileńskich cmentarzach.
  7. Wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej i ofiarodawców polecimy w modlitwie podczas Mszy św. w czwartek o 18.00.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych oraz o nowe powołania do służby Bożej w czwartek od 18.30 do 20.00.
  9. W piątek Koło Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy o 8.30.
  10. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz o pokój na Ukrainie i w świecie.
  11. Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę o 12.00.
  12. W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
  13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowująch sie do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się we wtorek 20.09 po Mszy św. wieczornej.
  14. Pod chórem można nabyć świece Caritasu z nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej. Dochód przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Cena: 10 zł.
  15. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, przeznaczone na spłatę kosztów remontu wikariatu.
  16. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Eugeniusz Kończal. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 11.09.2022r.