XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Chciejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
  3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do tego, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas Ognisko Misyjne, chórek „Gloria”, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego oddawania czci Panu Bogu!
  4. Dziś po Mszy św. o 12.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych.
  5. W poniedziałek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Polecajmy Jego wstawiennictwu kandydatów do bierzmowania, aby czerpiąc z Niego wzór, dążyli ku ideałom świętości życia i nie ulegali niewłaściwym wpływom środowiska, w którym żyją.
  6. Zebranie lektorów świeckich odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym.
  7. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  9. W piątek Koło Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy o 8.30.
  10. Przyszłą niedzielę w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  11. Zachęcamy do regularnej lektury prasy katolickiej oraz do korzystania z mediów i portali katolickich, które dostarczają nam nie tylko wiedzę o Kościele ale przede wszystkim mają umacniać naszą wiarę i osobisty kontakt z Panem Jezusem. Pod chórem można odebrać bieżący numer Przewodnika Katolickiego.
  12. Dziękujemy za składane ubiegłej niedzieli ofiary na uregulowanie należności za wykonane drzwi do naszego kościoła w wysokości 3870.90. Bóg zapłać za ofiarność i za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i na konto parafii! Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w zbieraniu ofiar na tacę i do puszek.

Mogilno, 17.09.2023r.