XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, który uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny a przez to rzeczywiście powszechny. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając do puszek przy wyjściach z kościoła ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W dzieło misyjne Kościoła włącza się także Ognisko Misyjne, działające przy naszej parafii. Dzieci z ogniska wraz z opiekunką panią Jolantą Wudzińską organizują pomoc dla dzieci w Afryce pod hasłem „Paczka dla Niemowlaczka”. Do kosza przy balaskach można wkładać pieluszki tetrowe, mydełka, butelki dla niemowląt, mleko itp. Akcja zakończy się 24 listopada 2023r.

3. Każdy chrześcijanin powołany jest do zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką Jezusa Chrystusa w codziennym życiu, w ekonomii i polityce. Módlmy się za nowowybranych parlamentarzystów, aby otwierali się na Dary Ducha Świętego w pracy dla naszej Ojczyzny.

4. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Modlimy się codziennie o 17.30 a w czwartek o 18.30. W poniedziałek modlitwę prowadzą: Róże Różańcowe; we wtorek – lektorzy świeccy; w środę dzieci komunijne; w czwartek o 18.30 – członkowie Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.

5. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.

6. W czwartek adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o 18.30 a zakończymy o 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. Dziękuję ofiarodawcom i młodzieży, która tydzień temu kwestowała na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano na ten cel 4.613,44 PLN i 2 Euro.

8. Dziękuję tym, którzy w minioną sobotę i niedzielę uczestniczyli w pielgrzymce do Łagiewnik i na Jasną Górę, aby wraz z członkami Ruchu „Margaretka” z całej Polski modlić się za kapłanów.

9. Dziękujemy pani Hannie Pawłowskiej za wieloletnie zaangażowanie w prowadzenie biura parafialnego a także w pracę jako opiekunki w Dziennym Domu Pobytu „Radość Życia”. Niech czas zasłużonej emerytury obfituje w łaski od Pana Jezusa oraz w ludzką wdzięczność i życzliwość.

10. Po 5 latach działalności zawiesiliśmy spotkania w Dziennym Domu Pobytu „Radość Życia”. Dziękuję personelowi, pensjonariuszom, Gminie Mogilno, Urzędowi Marszałkowskiemu, Polskiemu Towarzystwu Ekonomicznemu z Bydgoszczy oraz wszystkim instytucjom i firmom towarzyszącym prowadzeniu tego dzieła za zaangażowanie i serce ofiarowane naszym Seniorom!

11. Wymienianki jednorazowe za zmarłych z podaniem wybranego dnia modlitwy od 2 do 8 listopada 2023r. można składać w zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Niech pomocą będą wyłożone w kościele kartki. Wymienianki roczne składamy tylko w biurze parafialnym.

12. Zadbajmy o nagrobki naszych zmarłych, zwłaszcza tych, o których już nikt nie pamięta. Proszę także o uregulowanie należności za dzierżawę grobu po 20 latach od pochówku. Proszę o korzystanie ze strony e-cmentarze-MBNP Mogilno.

13. Nabożeństwo w Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczniemy na cmentarzu Parafii pw. św. Faustyny procesją o 13.00 a następnie o 13.30 przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka odprawimy Mszę św. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą o 7.00, 8.30, 10.30 i 18.00.

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Graczyk. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 22.10.2023r.