XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa. Podczas Mszy św. o 12.00 podziękujemy Panu Bogu za zebrane plony, polecając z wdzięcznością opiece Matki Bożej rolników, ogrodników i działkowców.
  2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
  3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi św. i pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00.
  4. W środę, 21 września, przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek po Mszy św. o 8.00 zapraszamy na różaniec z Kołem Różańcowym.
  7. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o 10.00 w zakrystii.
  8. W najbliższą niedzielę, 25 września, przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  9. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Kazimiera Szyszkowska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

Mogilno, 18.09.2022r.