XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror ale także wszystkich, którzy ich przyjmują i pomagają w wędrówce do bezpiecznego miejsca.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych będzie we wtorek o godz. 18.00.
  3. W najbliższą środę obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Celem tego Dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki i podróży do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy podkreśla wartości chrześcijańskie i ukazuje dobra kultury związane z kultem religijnym. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy wyruszają na pielgrzymie szlaki.
  4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  6. W piątek o 8.30 Róże Różańcowe zapraszają do modlitwy różańcowej. Po modlitwie spotkanie Koła Różańcowego w salce w kościele.
  7. Dzieci, które chciałyby zaangażować się w działalność na rzecz misji w ramach „Ogniska Misyjnego”, proszone są o przybycie do salki nad zakrystią w piątek o 15.00.
  8. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia imieniny obchodzi ks. wikariusz Michał, któremu życzymy opieki świętego Patrona i radości z posługiwania kapłańskiego w naszych parafiach.
  9. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.30.
  10. W następną niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o 17.30.W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  11. W katedrze gnieźnieńskiej w każdy czwartek jest Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i o nowe powołania do służby Bożej tzw. „Cibavit”. Organizujemy wyjazd na tę modlitwę w czwartek 12.10.2023r. o 16.00. O 17.30 będzie różaniec a następnie Msza św. Po niej powrót do Mogilna. Wyjazd jest bezpłatny. Zgłoszenia do 1.10.2023r. w biurze parafialnym.
  12. Organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik i na Jasną Górę w dniach 14-15.10.2023r. (sobota-niedziela). Wyjazd o 0.30. Pierwszy dzień przeżywać będziemy w Łagiewnikach w ramach VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka z nabożeństwami i konferencjami w Sanktuarium św. Jana Pawła II i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (szczegół na plakacie). Po Koronce wyjazd na Jasną Górę, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, Apel Jasnogórski. Następnego dnia Msza św. i zwiedzanie Jasnej Góry. Powrót do Mogilna około 18.00, aby móc uczestniczyć w głosowaniu w wyborach parlamentarnych. Koszt: 280 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy w biurze parafialnym do 6.10.2023r.

Mogilno, 24.09.2023r.