XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

1. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą codziennie o 17.30 a w czwartki o 18.30. O prowadzenie modlitwy proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – lektorów świeckich; w środy dzieci komunijne; w czwartki o 18.30 – członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”. W piątki o 8.30 Żywy Różaniec prowadzi modlitwę dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach. Za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  2. Wspominamy dziś św. Teresę od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji. W modlitwach pamiętajmy o siostrach zakonnych z naszej parafii, które poświęciły się pracy dla Ewangelii.
  3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów, którzy bronią nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Polecajmy się opiece tych Bożych wysłanników.
  4. W środę wspominamy Świętego Franciszka z Asyżu. Polecajmy Jego wstawiennictwu braci Kapucynów z mogileńskiego klasztoru oraz Ojca Świętego Franciszka.
  5. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30 i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  6. W czwartek wspominamy polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Dlatego odmawiajmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz naśladujmy duchowość i pobożność Św. Siostry Faustyny.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas różańca o 18.30 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa a następnie adoracja do 20.00, prowadzona muzycznie przez chórzystów z chórku „Gloria”. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 15.00 do 16.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego a zakończymy nabożeństwem pierwszopiątkowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Komunią św. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną podczas nabożeństwo o godz. 8.30.
  8. Chorych odwiedzimy w domach w sobotę od 9.00.
  9. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym będzie dziś podczas Mszy św. o 10.30.
  10. W każdy czwartek w katedrze gnieźnieńskiej jest Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i o powołania do służby Bożej tzw. „Cibavit”. Organizujemy wyjazd w czwartek 12.10.2023r. o 16.00. O 17.30 będzie różaniec a następnie Msza św. Po niej powrót do Mogilna. Wyjazd jest bezpłatny. Zgłoszenia do 2.10.2023r. w biurze parafialnym.
  11. Organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik i na Jasną Górę w dniach 14-15.10.2023r. (sobota-niedziela). Wyjazd o 0.30. Pierwszy dzień przeżywać będziemy w Łagiewnikach w ramach VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu „Margaretka” z nabożeństwami i konferencjami w Sanktuarium św. Jana Pawła II i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (szczegół na plakacie). Po Koronce wyjazd na Jasną Górę, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, Apel Jasnogórski. Następnego dnia Msza św. i zwiedzanie Jasnej Góry. Powrót do Mogilna około 18.00. Koszt: 280 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy w biurze parafialnym do 6.10.2023r.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka remontowa do puszek na uregulowanie kolejnych należności za drzwi do kościoła. Proszę radnych parafialnych i członków Żywego Różańca o kwestowanie.

Mogilno, 1.10.2023r.