XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30.Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30. Biblioteka czynna od 9.00 do 10.00.
  3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołaniową będzie od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
    Księdzu Michałowi z okazji imienin życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.
  4. W piątek, 30 września wspominamy Świętego Hieronima, który przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  5. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30 natomiast o 9.00 będzie spotkanie dla członków Żywego Różańca w salce w kościele.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.30 – serdecznie zapraszamy!
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze zbierać będą ofiary na utrzymanie hospicjum w Licheniu.
  9. Chorych z posługą sakramentalną w ich domach odwiedzimy w następną sobotę – 8.09.2022r. od 9.00. Chętnych nie objętych comiesięcznymi odwiedzinami prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  10. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Henryka Nadolska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…