XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2023 r.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o 17.30 a w czwartki o 18.30. O prowadzenie modlitwy proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – lektorów świeckich; w środy dzieci komunijne; w czwartki o 18.30 – członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”. W piątki o 8.30 Żywy Różaniec prowadzi modlitwę dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Spróbujmy na nowo odkryć tę modlitwę we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.
  2. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30 i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  3. Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o 18.30 a zakończymy o 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  4. Wyjazd do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. dziękczynna za dar Eucharystii i o powołania do służby Bożej tzw. „Cibavit” będzie w czwartek o 16.00 sprzed naszego kościoła. Wyjazd jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grobie św. Wojciecha.
  5. W piątek, ostatni dzień objawień w Fatimie zapraszamy na różaniec i procesję o 17.30. O prowadzenie modlitwy i niesienie figury Matki Bożej proszę lektorów świeckich.
  6. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.
  7. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami zbieranymi przed kościołem wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  8. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w modlitwach o cierpiących rodzicach, którzy doświadczyli odejścia swojego nienarodzonego dziecka. Podczas Mszy św. o 16.30 będziemy modlić się za rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
  9. Dziękuję za ofiary składane dziś do puszek przed kościołem na uregulowanie kolejnej należności za drzwi do kościoła. Dziękuję radnym parafialnym i członków Żywego Różańca za kwestowanie.
  10. Wymienianki jednorazowe za zmarłych z podaniem wybranego dnia modlitwy od 2 do 8 listopada 2023r. można składać w zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Niech pomocą będą wyłożone w kościele kartki. Wymienianki roczne składamy tylko w biurze parafialnym.
  11. Pielgrzymi udający się do Łagiewnik i na Jasną Górę w dniach 14-15.10.2023r. zbiorą się z piątku na sobotę o 0.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do pielgrzymowania. Koszt: 280 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy w biurze parafialnym.
  12. Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie zaprasza na cykl wykładów: „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i aktualność ich przesłania dla Kościoła na drodze synodalnej. Comiesięczne wykłady prowadzi ks. prof. dr hab. Maciej Olczyk w auli CEF przy ul. Seminaryjnej 2. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.10.2023r o 19.00. Szczegóły w gablocie.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Lisowskiego i śp. Henryka Narożniaka. Dzisiaj zmarł śp. Henryk Tuszyński, pogrzeb w środę o 13.00. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 8.10.2023r.