XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2023 r.

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do najbliższej środy o godz.17.30 modlimy się za zmarłych na wypominkach, które można składać w zakrystii przed samym różańcem. Wypominki roczne składamy w biurze.
  2. Zebranie członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Koło Różańcowe zaprasza na wspólny różaniec w piątek o 8.30.
  6. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada Narodowe Święto Niepodległości. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu wymiarach. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Z tej okazji w sobotę 11.11.2023r. o 10.00 w kościele klasztornym Braci Kapucynów w Mogilnie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu. Po Mszy św. przejście na ul. Powstańców Wielkopolskich pod pomnik upamiętniający Polaków rozstrzelanych na Polach Świerkówieckich. Zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy w klasztorze.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na spłatę należności za nowe drzwi i na kolejne cele remontowe. Proszę Koło Różańcowe i radnych parafialnych o kwestowanie. Za dobroczyńców naszej parafii odprawiona będzie Msza św. w środę o 11.00.
  8. W sobotę 18.11.2023r. o 16.00 parafia klasztorna zaprasza na Dni Młodzieży do Dąbrówki. Przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny będziemy modlić się z młodzieżą i przeżywać radość wspólnoty. Zgłoszenia grup w biurze Klasztoru. Szczegóły na plakacie i stronie parafii klasztornej.
  9. Pani katechetka Jolanta Wudzińska zaprasza chętne dzieci do zaangażowania się w działalność Ogniska Misyjnego i do zostania lektorami. Spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30.
  10. Ognisko Misyjne organizuje pomoc dla dzieci w Afryce pod hasłem „Paczka dla Niemowlaczka”. Do kosza przy balaskach można wkładać pieluszki tetrowe, mydełka, butelki dla niemowląt, mleko itp. Akcja zakończy się 24 listopada 2023r.
  11. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do puszek umieszczonych przy drzwiach kościoła można już składać ofiary na fundusz „Kościół w potrzebie”.
  12. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje dwudniowe rekolekcje dla rodzin, które odbędą się w domu rekolekcyjnym Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu k. Poznania w dniach 24-25 listopada. Koszt pobytu wraz z noclegiem wynosi 150 zł za osobę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na profilu FB stowarzyszenia i u p. Danki Lorczak.
  13. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli: śp. Teresa Boberek i śp. Paulina Piotrowicz oraz śp. Jerzy Talaga, którego pogrzeb odbędzie we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 5.11.2023r.