XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Wielu wyznawców Chrystusa z powodu wiary płaci najwyższą cenę. Przekażmy im dar modlitwy oraz ofiary składane do skarbon umieszczonych przy wejściach do kościoła.
  2. W środę podczas Nowenny o godz. 8.30 i 17.30 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  4. Koło Różańcowe zaprasza na wspólny różaniec w piątek o 8.30.
  5. W sobotę o 16.00 Klasztor w Mogilnie zaprasza na Dni Młodzieży do Dąbrówki. Przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny będziemy modlić się z młodzieżą i przeżywać radość wspólnoty. Szczegóły na plakacie i stronie parafii klasztornej.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych będzie w niedzielę 19.11.2023r. po Mszy św. o 10.30.
  7. Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek na spłatę należności za nowe drzwi i na kolejne cele remontowe. Dziękuję członkom Róż Różańcowych i radnym parafialnym za kwestowanie.
  8. W wypominkach rocznych za zmarłych, które można składać w biurze będziemy się modlić od pierwszej środy adwentu podczas nowenny o 8.30 i 17.30.
  9. Pani katechetka Jolanta Wudzińska zaprasza chętne dzieci do zaangażowania się w działalność Ogniska Misyjnego i do zostania lektorami. Spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 10.30.
  10. Ognisko Misyjne organizuje pomoc dla dzieci w Afryce pod hasłem „Paczka dla Niemowlaczka”. Do kosza przy balaskach można wkładać pieluszki tetrowe, mydełka, butelki dla niemowląt, mleko itp. Akcja trwa do 24 listopada 2023r.
  11. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje dwudniowe rekolekcje dla rodzin, które odbędą się w Czmońcu k. Poznania w dniach 24-25 listopada. Koszt pobytu wraz z noclegiem wynosi 150 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na profilu FB stowarzyszenia i u p. Danuty Lorczak.
  12. Chcemy uczcić Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy w niedzielę 19.11.2023r. po Mszy św. o 12.00 na koncert prowadzony przez pana Waldemara Krystkowiaka z udziałem zaproszonych muzyków i uczniów. Oprócz organów usłyszymy skrzypce, gitarę, puzon i trąbkę.
  13. Organizujemy wyjazd do „Multikina” w Bydgoszczy na film pt.:”Matka Teresa-nie ma większej miłości” w dniu 10.12.2023r. Po seansie spacer po jarmarku bożonarodzeniowym na bydgoskim Rynku. Wyjazd o 12.30 sprzed naszego kościoła. Powrót około 20.00. Koszt: 50 zł. (przejazd, bilet, ubezpieczenie). Zapisy w biurze lub u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.
  14.  Centrum Edukacyjno – Formacyjne w Gnieźnie organizuje rekolekcje adwentowe „po śladach serdecznie dobrego człowieka bł. Edmunda Bojanowkiego” – 1-3.12.2023r. Szczegóły na plakacie.
  15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która pomaga nam wierzącym oceniać rzeczywistość w świetle ewangelii. Kolejny numer Przewodnika Katolickiego, który można nabyć pod chórem wprowadza nas w aktualny temat naszego patriotyzmu.
  16. W minionym tygodniu do Wieczności odszedł śp. Bronisław Wędzina. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 12.11.2023r.