XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

1. W środę święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym papieża. Ojca Świętego i sprawy Kościoła będziemy polecać Bogu przez Maryję w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św. Dziękuję za osobiste modlitwy i za ofiary składane z tej okazji.
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów i wszystkich powołanych do służby w Kościele od 18.30 do 20.00. W tym czasie będzie spowiedź św.
  3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Razem z władzami samorządowymi zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny o 11.00. Po Mszy św. uroczyste przejście pod pomnik na Rynku, gdzie odbędą się dalsze uroczystości patriotyczne. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  4. W piątek po Mszy św. o 8.00 Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy.
  5. W niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Ofiarami składanymi do puszek wesprzemy ofiary wojny na Ukrainie. Proszę Radę Parafialną i Róże Różańcowe o kwestowanie.
  6. Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
  7. Do 8.11. można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Do wtorku o 17.30 różaniec za zmarłych.
  8. W listopadowe niedziele przed każdą Mszą św. modlimy się dziesiątką różańca za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z podaną datą i godziną Mszy św. prosimy zostawiać w biurze lub w zakrystii bezpośrednio przed modlitwą. Wypominki roczne można składać w biurze.
  9. Dzieci z Ogniska Misyjnego organizują zbiórkę środków opatrunkowych. Szczegóły na plakacie. Dary można składać w kościele, w zakrystii lub w biurze parafialnym do 13 listopada.
  10. Trwa rekrutacja dzieci do Klubu Malucha „ Radość Życia”, który działa przy naszej parafii. Turnus rozpocznie się 1.12.2022r. Informacje na stronie internetowej, na Facebook’u Klub Malucha „ Radość Życia” oraz pod adresem: [email protected] lub pod nr. 517 596 412. Formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce Klub Malucha lub w formie papierowej w Biurze Klubu Malucha ul. Jana Pawła II 3.
  11. Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym przeżywać będziemy 19.11.2022 w DĄBRÓWCE. Wydarzenie poprowadzi o. Szymon Janowski – kapucyn, który posługiwał w naszym klasztorze. Początek o 11.00 w Dąbrówce. Po modlitwie Anioł Pański wyjście pieszej pielgrzymki do klasztoru, gdzie ks. bp Radosław Orchowicz odprawi Mszę św. Zgłoszenia do 16 listopada u ks. Michała i u pani Ewy Witkowskiej. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.
  12. W środę 09.11.22 od 16.00 -18.00 w szkole artystycznej „ U Pana Boga za Piecem” we Wszedniu odbędą się tzw.: popisy klasowe. Uczniowie szkoły będą prezentować przygotowane przez siebie utwory instrumentalne i wokalne oraz prace plastyczne.
  13. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji i uczestniczyli w modlitwie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Jednocześnie przepraszam za niedostateczne nagłośnienie Mszy św. i procesji na cmentarzach parafii pw. św. Faustyny i MBNP.
  14. Módlmy się za śp. Jadwigę Wierzbińską i śp. Zenona Ścisłowskiego, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 6.11.2022r.