XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Może w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych dziś po Mszy św. o 10.30.
  3. Z okazji minionego Święta Niepodległości dzisiaj po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na koncert prowadzony przez pana Waldemara Krystkowiaka z udziałem zaproszonych muzyków i uczniów.
  4. We wtorek wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
  5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków: organistów i chórzystów z Chórku „Gloria” podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. W piątek o godz. 9.00 modlić się będziemy na mszy św. w intencji górników Kopalni Soli SOLINO.
  8. Koło Różańcowe zaprasza na wspólny różaniec w piątek o 8.30.
  9. W wypominkach rocznych za zmarłych, które można składać w biurze będziemy się modlić od pierwszej środy adwentu podczas nowenny o 8.30 i 17.30.
  10. Wraz z dziećmi z Ogniska Misyjnego dołączmy do organizowanej pomocy dla dzieci w Afryce pod hasłem „Paczka dla Niemowlaczka”. Do kosza przy balaskach można wkładać pieluszki tetrowe, mydełka, butelki dla niemowląt, mleko itp. Akcja trwa do 24 listopada 2023r.
  11.  Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje dwudniowe rekolekcje dla rodzin, które odbędą się w Czmońcu k. Poznania w dniach 24-25 listopada. Koszt pobytu wraz z noclegiem wynosi 150 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na profilu FB stowarzyszenia i u p. Danuty Lorczak.
  12. Organizujemy wyjazd do „Multikina” w Bydgoszczy na film pt.:”Matka Teresa-nie ma większej miłości” w dniu 10.12.2023r. Po seansie spacer po jarmarku bożonarodzeniowym na bydgoskim Rynku. Wyjazd o 12.30 sprzed naszego kościoła. Powrót około 20.00. Koszt: 50 zł. (przejazd, bilet, ubezpieczenie). Zapisy w biurze lub u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół muzyczny „Topolany” z Ukrainy, który będzie towarzyszył naszemu przeżywaniu Eucharystii a po Mszach św. da krótki koncert. Ofiary składane pod chórem przeznaczone będą na pomoc charytatywną dla uchodźców i dzieci z sierocińca w Tarnopolu.
  14. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
  15. Zmarli śp. Sławomir Kozłowski, śp. Robert Bogdański oraz śp. Zofia Piechocka, jej pogrzeb we wtorek o godz. 11:00. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 19.11.2023r.