ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 maja 2021 roku

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa.

2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W poniedziałek ks. wikariusz Tomasz obchodzi 9 rocznicę święceń kapłańskich. O 18.00 wraz z księżmi rocznicowymi odprawi Mszę św. dziękczynną, na którą serdecznie zaprasza wszystkich parafian. Życzymy Księdzu Tomkowi radości z posługi kapłańskiej.

4. Codziennie o godz. 18.30 a w środy i w niedziele o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Jutro, w poniedziałek nabożeństwo majowe wyjątkowo o 17.30.

5. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30 z nabożeństwem majowym. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

6. W środę przeżywać będziemy Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą się o nas; z ojcami kształtują naszą osobowość.

7. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 19.00 do 20.00. Komunia św. i wielkanocna spowiedź trwa do Uroczystości Trójcy Świętej – 30.05.2021r.

8. W piątek po Mszy św. o 8.00 Rodzina Różańcowa zaprasza do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę 53 dzieci z naszej parafii będzie przeżywać dzień I Komunii św. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Eucharystii będą o 10.00 i 12.00. W związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w liturgii proszę wiernych o uczestniczenie tego dnia w niedzielnej Eucharystii podczas pozostałych godzin. Do kościoła wejdą tylko dzieci z rodzicami. Za zmiany i utrudnienia przepraszamy.

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła mogą wejść 74 osoby. Pozostali stojący przed kościołem proszeni są o zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

11. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na „ROWEROWE MAJOWE”. W najbliższy piątek pojedziemy do Gozdawy. Wyjazd o godz. 18.30 sprzed naszego kościoła.

12. Wznawiamy ofertę pielgrzymki do Grecji w nowym terminie 7-14.07.2021r. Cena 3290zł. Osoby, które już częściowo zapłaciły, proszone są o potwierdzenie uczestnictwa i wpłatę pozostałej kwoty do 31.05.2021r. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na stronie parafialnej i w gablocie.

13. Z radością informujemy, że franciszkanin pochodzący z naszej parafii O. Wojciech Kasprowicz w dniu wczorajszym, 22.05.2021r. przyjął święcenia w stopniu diakonatu w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Życzymy Ojcu Diakonowi radości z realizowania powołania w służbie Jezusa Chrystusa najwyższego Kapłana.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Bogusław Opałka oraz śp. Mirosława Marciniak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 12.00. Wieczny odpoczynek…