Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Dzisiaj 47 dzieci podczas Mszy św. o 10.00 przyjmie I Komunię św. Módlmy się za dzieci, aby otworzyły swoje serca na miłość do Pana Jezusa, przychodzącego pod postacią Chleba. W Białym Tygodniu, który przedłuża przeżywanie tak wielkiego wydarzenia, zapraszamy od poniedziałku do piątku wszystkich, którzy pomogli dzieciom przygotować się do przeżycia I Komunii św.: we wtorek: rodziców dzieci komunijnych; w środę: babcie i dziadków; w czwartek: rodzeństwo, chrzestnych i krewnych; w piątek: katechetów, nauczycieli i wychowawców. Dzieci będą się modlić za wszystkich, którzy towarzyszą im na drodze miłości Chrystusowej.
  3. Jutro (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzieci komunijne oddadzą się Jej Macierzyńskiemu Sercu.
  4. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o 8.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  5. Ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o 18.00 a w środę o 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne.
  6. W czwartek rozpoczyna się czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą codziennie po Mszy św. o 18.00 a w niedziele i w środy w łączności z nowenną o 17.30.
  7. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa.
  8. W obchodzony w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o 18.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich.
  9. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie modlitwa za powołanych i o nowe powołania w kościele oraz okazja do spowiedzi św.
  10. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Przypominam kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.
  11. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po Mszy św. o 8.00. Z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów od godz. 9.00.
  12. Wyjazd na spotkanie Młodych na Lednicy w sobotę o 8.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Jeśli są jeszcze chętni do udziału w spotkaniu, to bliższych informacji udzieli ks. Michał.
  13. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Proszę radnych parafialnych i Róże Różańcowe o kwestowanie.
  14. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w „Rowerowym Majowym” oraz tym, którzy wspólnie modlili się przy figurach i przyjmowali rowerowych pielgrzymów poczęstunkiem. Zapraszamy w przyszłym roku!

MOGILNO, 28.05.2023.