Po raz pierwszy przystąpili do Stołu Pańskiego

W niedzielę, 25 maja 2008 r. Pan Jezus zapukał do drzwi serc dzieci z naszej parafii. Do Sakramentu I Komunii Świętej podczas uroczystej eucharystii o godzinie 10:00 przystąpiło 50 dzieci, 27 dziewczynek oraz 23 chłopców. Uroczystość tę poprzedziło przygotowanie katechetyczne w szkole, jak i liturgiczne w kościele.

Już przed godziną 10:00 dzieci wraz z rodzicami gromadziły się na placu przy kościele. Po przywitaniu i pokropieniu wodą święconą ks. proboszcz Eugeniusz Jaworski uroczyście wprowadził dzieci do świątyni, gdzie w ich intencji sprawował ofiarę eucharystyczną i wygłosił okolicznościową homilię. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni wierni, rodzice i zaproszeni goście. O godzinie 15.00 dzieci zebrały się w kościele, gdzie odprawione zostało nabożeństwo majowe, po którym dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przyjęli następujący młodzi parafianie: Ewelina Bartkiewicz, Wiktoria Gładych, Weronika Kowalska, Olga Lewandowska, Patryk Liczmański, Patryk Nawrocki, Sebastian Ryczek, Kacper Śniegocki, Izabela Wieczorek, Błażej Bałdyga, Martyna Biniszkiewicz, Paulina Biniszkiewicz, Jakub Blige, Igor Domański, Kornel Fatla, Kamila Kowalska, Paulina Lorczak, Martyna Niedziela, Wojciech Szczechowicz, Patryk Szymczak, Agata Światlak, Magdalena Woźniak, Luiza Woźniak, Wojciech Zakan, Fabian Pawłowski, Weronika Walkowska, Dominika Wojciechowska, Klaudia Aleksandrowicz, Zuzanna Bukowska, Adam Czerniak, Tomasz Gretkowski, Aleksandra Halagiera, Damian Kaźmierczak, Maciej Konieczka, Inez Nguyen Ngoc, Bartosz Niewiadomski, Mikołaj Obała, Weronika Pawlaczyk, Wojciech Sobiesiak, Maciej Trębusiewicz, Aleksandra Wiśniewska, Kaja Hałajczak, Jakub Hernacki, Dominika Konieczka, Mateusz Kułakowski, Maria Leśna, Jakub Lorek, Agata Muszyńska, Martyna Nowacka i Wiktoria Patora. Dzieci przygotowane zostały przez katechetkę panią Jolantę Wudzińską.