IV Niedziela Wielkanocy – 21 kwietnia 2024 r.

1. Dziś w przeżywaną Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Tego dnia z okazji imienin otoczmy naszą modlitwą ks. abpa Wojciecha Polaka, Metropolitę Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.
  3. We wtorek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. od 18.30 do 20.00.
  6. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  7. Uroczystości ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie rozpoczną się w sobotę o 19.30 w katedrze nieszporami i procesją do kościoła św. Michała, gdzie do 2.00 będzie modlitewne czuwanie. Nazajutrz o 9.15 wyruszy procesja na Plac św. Wojciecha przy katedrze i o 10.00 rozpocznie się Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. O 16.00 będą nieszpory prowadzone przez ks. bpa Jacka Jezierskiego z Elbląga.
  8. W sobotę w Gnieźnie z okazji uroczystości świętowojciechowych będzie miał miejsce Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej „Adalbertus”. Rozpocznie się o 11.00 na skwerze pod pomnikiem św. Wojciecha u zbiegu ulic Chrobrego i Łubieńskiego. Jednym z uczestników będzie nasz parafialny zespół „Gloria”, któremu życzymy sukcesu w konkursie.
  9. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Datki, składane do skarbon przy wejściach do kościoła, przeznaczymy na środki transportu dla misjonarzy.
  10. Dziękuję za ofiary na ostatnią ratę za wykonane drzwi do kościoła. Wykonaliśmy także nowe oświetlenie prezbiterium. Dziękuję Różom Różańcowym i Radnym Parafialnym za kwestowanie.
  11. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży dziękuje uczestnikom Mszy św. z udzieleniem bierzmowania, których ofiary w wys. 2001.20 PLN zasiliły Diecezjalny Fundusz Młodzieżowy.
  12. Organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Odwiedzimy również Świątynię Opatrzności Bożej, Zuzelę i sanktuarium w Niepokalanowie w dniach 31.05-02.06.2024. Koszt to 550 zł od osoby. Zapisy w biurze parafialnym.
  13. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Artystycznej „U Pana Boga za Piecem” we Wszedniu z radością informują, ze na mocy dekretu abpa Krakowskiego Marka Jędraszewskiego został rozpoczęty proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć – patronki szkoły. Uroczysta inauguracja procesu beatyfikacyjnego będzie 10.05.2024r. Misja Heleny trwa. Wierzymy, że wstawia się za nami, wyprasza nam potrzebne łaski i że wkrótce dołączy do błogosławionych Kościoła Katolickiego.
  14. Parafia NMP Królowej Polski w Dąbrowie zaprasza o 16.00 na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu pani Joanny Mioduchowskiej.
  15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Majchrzaka. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 21.04.2024r.