13 maja dzień Objawień Fatimskich

We wtorek 13 maja br. o godzinie 18:30 w 91 rocznicę Objawień Fatimskich wokół kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeszła procesja wiernych pod Grotę Matki Bożej, gdzie odprawiono nabożeństwo różańcowe. Podobne procesje odbywają się na całym świecie raz w miesiącu od 13 maja do października, na pamiątkę objawień Maryjnych w Fatimie. Otóż 13 maja 1917 roku troje dzieci: Franciszek, Hiacynta i Łucja podczas pasania owiec w okolicy miasteczka Fatima w Portugalii miało widzenie Matki Bożej. Dzieci otrzymały wówczas trzy tajemnice fatimskie, z których dwie pierwsze dotyczyły pierwszej wojny światowej i rewolucji w Rosji, a trzecią ogłoszono dopiero w 2000 roku. Od tamtego czasu procesje są wyrazem kultu Matki Bożej Fatimskiej. Aby przybliżyć wiernym tamte czasy w procesji w naszej parafii  brały udział dzieci ubrane w stroje przypominające fatimskie dzieci. Stroje specjalnie na tę okazję uszyła jedna z mam Ewa Witkowska. W tym roku podczas procesji modlono się również w intencji papieża Jana Pawła II, gdyż właśnie w tym dniu przypadła 27 rocznica zamachu na jego życie na placu Św. Piotra w Rzymie. W roli fatimskich dzieci wystąpiły: Łucja – Marta Spychalska, Hiacynta – Sara Witkowska oraz Franciszek – Maciej Konieczka.