Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała stała się jak co roku okazją do manifestacji naszej wiary i przywiązania do tradycji Kościoła. W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli popularnie nazywane „Boże Ciało” przypadło w czwartek 22 maja. Już wieczorem w środę widać było ludzi krzątających się przy dekoracji ołtarzy i trasy tradycyjnej procesji. W tym roku głównym organizatorem uroczystości Bożego Ciała na Rynku była nasza parafia. Głównej mszy świętej koncelebrowanej przez księży mogileńskich parafii o godzinie 10.00  przewodniczył ks. Sebastian Huebner wikariusz z naszej parafii, natomiast proboszcz naszej parafii ks. Eugeniusz Jaworski wygłosił okolicznościową homilię.  Następnie Pan Jezus w monstrancji został poniesiony tradycyjną trasą procesji ulicami naszego miasta. Procesja zatrzymała się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane były  fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią. Ołtarze przygotowane  zostały przez poszczególne mogileńskie parafie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia całej uroczystości, szczególnie parafialnemu chórowi „Immaculata” z jego dyrygentem p. Andrzejem Jorasem oraz mistrzowi stolarskiemu p. Zenonowi Kaszubie za zbudowanie pięknego ołtarza głównego na mogileńskim Rynku. Przez liczny udział we Mszy św. i procesji parafianie dali świadectwo swojej wiary i czci wobec Eucharystii.

Zobacz również galerię w lokalnej prasie.