Wszystkich Świętych na mogileńskim cmentarzu

O godzinie 13.00 rozpoczęła się wspólna modlitwa kapłanów i wiernych na naszym mogileńskim cmentarzu. Mszy Świętej przewodniczył nasz ksiądz Proboszcz Paweł Lewandowski, a kazanie wygłosił Ojciec Tomasz Okoń – gwardian klasztoru i proboszcz parafii klasztornej. Procesję i modlitwę za zmarłych prowadził ks. Piotr Waszak z parafii Św. Jakuba – Fara oraz ks. Wojciech Kowalski z parafii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Na tym cmentarzu na pewno są pochowani ludzie ubodzy w duchu, ci którzy się smucą, cisi, łaknący i pragnący sprawiedliwości, miłosierni, czystego serca, wprowadzający pokój i cierpiący prześladowanie dla sprawiedliwości. Ale niewątpliwie pochowani są także ci, którzy nie do końca poszli drogą błogosławieństw, wypowiadanych przez Pana Jezusa we fragmencie Ewangelii czytanej w te uroczystość. Jednak każdego z tych zmarłych możemy wesprzeć modlitwą i naszą pamięcią wyrażoną symbolicznie w postawionych na grobie kwiatach i zapalonych zniczach.

Panie, przymnóż nam wiary i zrozumienia rzeczywistości świętych obcowania!