Murzasichle 2020!!!

Od czterech już lat zimowe ferie dzieci i młodzież z parafii MBNP w Mogilnie, św. Andrzeja Boboli we Wszedniu oraz z okolic spędza na nartach. Ten rodzaj wypoczynku i aktywności fizycznej przypadł do gustu sporej grupie młodych i starszych parafian! Kolejny raz spędziliśmy wolny czas w Murzasichlu koło Zakopanego. Ta urokliwa, położona wysoko pod Tatrami wioska zachęca do beztroskiej zabawy na śniegu, którego nie zabrakło! Jednak pierwsze dni spowodowały niewielki zawód, ponieważ deszczowa pogoda nie nastrajała do radosnego wypoczynku. Nie zważając na nią w poniedziałek odbyliśmy kurs narciarski. Następnego dnia wędrowaliśmy w deszczu Doliną Kościeliska aby wracając z niej doznać radości zabawy na śniegu! Takie są Tatry! W ciągu godziny zmieniła się pogoda! Otrzymaliśmy wymarzoną zimową pierzynkę śniegu! Odtąd radości zimowych nie było końca: zjazdy ze stoków; spacery; kulig z ogniskiem i kiełbaskami; wyjazd na Gubałówkę; ceprowanie po Krupówkach; wesoła gawęda góralska Gazdy o życiu i zwyczajach góralskich; Msza św. w miejscowym kościele oraz szaleństwo zabaw i dyskotek! Tego wszystkiego doświadczyliśmy mieszkając u gościnnych państwa Marty i Andrzeja, smakując smacznej góralskiej kuchni naszej Gaździny! Powróciliśmy pełni sił i chęci do pracy i nauki, aby kolejne wakacje były tak samo radosne i owocne jak te minione. Dziękujemy organizatorom, panu kierownikowi, wychowawcom i rodzicom oraz panu kierowcy za opiekę i szczęśliwe chwile spędzone w Murzasichlu!