Grecja: pielgrzymka ,,Śladami św. Pawła”

7-14 lipca 2021 r.

Cena: 3290 zł.

Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych „ALF”

ul. Ozimska 38/2, 45-058 Opole

tel. + 48 77/ 454-08-82, +48 77/ 456-41-22,

www.alf.com.pl e-mail: [email protected]

1.Dzień: (07.07) Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisko na dwie godziny przed wylotem. Wylot o godz.7:00. Przelot na trasie: Wrocław – Ateny . Przylot do Aten 10:30. Przejazd do Aten. Zwiedzanie. Zakwaterowanie. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

2.Dzień: (08.07) Śniadanie. Zwiedzanie starożytnych Delf – Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Obiadokolacja. Nocleg.

3.Dzień: (09.07) Śniadanie. Przejazd do Salonik, zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijań-skich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta. Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Przejazd do Kavali, gdzie spisane zostały „Dzieje Apostolskie” i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Wizyta w najstarszym greckim mieście Filippi – miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii. Starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika i więzienie, w którym przebywał św. Paweł. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4.Dzień: (10.07) Śniadanie. Następnie przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Następnie przejazd do hotelu w kierunku Aten. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5.Dzień: (11.07) Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

6.Dzień: (12.07) Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień: (13.07) Śniadanie. Przejazd do Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”. Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Następnie starożytny teatr w Epidauros, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki. Wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Wyjazd do Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Powrót do hotelu w Agioi Apostoli na obiadokolację oraz nocleg.

8.Dzień: (14.07) Śniadanie. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot z Aten o godz.17:30. Przelot samolotem na trasie Ateny – Poznań. Przylot do Poznania o godz.19:15. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami / Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań / Pilot na trasie przelotu oraz w trakcie pobytu w Grecji / Przewodnik miejscowy w miejscach, gdzie nie może oprowadzać pilot / Autokar grecki w trakcie trwania pielgrzymki (klimatyzacja, mini barek, dvd, brak WC – częste postoje w trakcie jazdy) / Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)

Uwaga: Dodatkowo należy posiadać kwotę 140 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, taksy klimatyczne, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za
napoje do obiadokolacji oraz przejazdu autokarem na lotnisko w Poznaniu. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dodatkowa informacja dotycząca zakwaterowania w pokoju 1-osobowym:

• W przypadku pojedynczej osoby i braku dokwaterowania drugiej osoby do pokoju 2-osobowego dopłata dla tej
    osoby wynosi 150 Euro, tak jak w przypadku pokoju 1-osobowego.
  • Dla osób, które chcą być zakwaterowane samodzielnie w pokoju 1-osobowym dopłata wynosi również 150 Euro.

Zapisy w biurze Parafii pw. MBNP w Mogilnie, ul. Jana Pawła II 3
tel. 52/3151406; 501 582 103