Śladami świętego Pawła Apostoła w Grecji – lipiec 2021 roku.

Od 8 do 15 lipca grupa pielgrzymów naszej Parafii i miasta przebywa w Grecji, poznając min. miejsca pobytu świętego Pawła Apostoła. W programie przewidziane zostały:

Zwiedzanie Aten; zwiedzanie starożytnych Delf – Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego z przepowiedni Pytii; przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji; zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich – Salonik, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie; nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta; pobyt w Kavali, gdzie spisane zostały „Dzieje Apostolskie” i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną; wizyta w najstarszym greckim mieście Filippi – miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii; starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika i więzienie, w którym przebywał św. Paweł; zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach; zwiedzanie Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”; wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona; starożytny teatr w Epidauros, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki; wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona; odwiedziny Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli.