Boże Ciało 2022 rok

,,Pierwsza procesja Bożego Ciała miała miejsce wtedy, gdy Matka Boża poszła w odwiedziny do swojej krewnej Elżbiety. Niosła pod swoim sercem, w swym łonie Syna Bożego. Stała się w tym momencie najpiękniejszą monstrancją niosącą Jezusa. Piękniejszej nigdy nie było i nie będzie” – mówił ks. Piotr w homilii wygłoszonej podczas uroczystej Mszy Świętej, zakończonej procesją ulicami naszego miasta.

Rozważając tajemnicę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odwołał się także do pewnej wizji, którą otrzymał święty Jan Bosko. W tym objawieniu święty ujrzał Kościół – łódź na wzburzonych falach, który ratunek znalazł przy dwóch kolumnach. Na szczycie pierwszej ujrzał ogromną hostię – Pana Jezusa obecnego w Eucharystii; na szczycie drugiej natomiast Matkę Bożą. Oto przesłanie płynące z dzisiejszej Uroczystości dla nas i całego Kościoła – szukać ratunku w Eucharystii i u Matki Bożej.