3. Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przez nie swojego życia.

2. Z okazji Dnia Babci i przypadającego w poniedziałek Dnia Dziadka życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia, aby nieustannie dawać wnukom i prawnukom przykład wiary i umiejętności podejmowania właściwych decyzji oraz uczenia miłości Pana Boga i bliźniego.

3. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00.
Nie będzie czwartkowej adoracji o 18.30.

4. Do czwartku, 25 stycznia, trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Poranne Msze św. są w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki są o 7.00. Biuro parafialne jest czynne tylko w środy i piątki od 9.00 do 10.00. Porządek odwiedzin jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na parafialnej stronie internetowej. W dni powszednie odprawiane są Msze św. w intencjach mieszkańców odwiedzanych w danym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Można dołączyć do Mszy św. osobistą intencję.

6. Wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA zapraszamy na bal karnawałowy, który odbędzie się w „Sajnówce” 3 lutego. Koszt 350 zł/pary. Bilety w biurze parafialnym i u pani Danuty Lorczak. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz profilach FB stowarzyszenia i naszej parafii.

7. Dziękujemy za ofiary na kolejną ratę za drzwi do kościoła. Dziękuję Kołu Różańcowemu i Radzie Parafialnej za kwestowanie.

8. Do skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła zbieramy dziś ofiary na misjonarzy pochodzących z naszej archidiecezji. Bóg zapłać za pomoc świeckim i duchownym misjonarzom, którzy w wielu zakątkach świata głoszą Ewangelię.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch, do św. Mikołaja i św. Ojca Pio. Odwiedzimy Materę, Arbelobello, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo w terminie od 10.06 do 14.06.2024r. Cena: 2.995 zł plus 65 Euro. W każdym dniu pielgrzymki zostanie odprawiona Msza Święta. Wylot z Poznania do Bari w dniu 10.06 o godz.16:25 przylot do Poznania o godz.22:30. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą pierwszej raty w wysokości 1000zł do 31.01.2024r. Kolejne raty można wpłacić do 5.03.2024r – 1000zł oraz do 5.05.2024r. – 995zł. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii, z której można pobrać kwestionariusz osobowy konieczny przy zapisie na pielgrzymkę. Można też zabrać ze stolika pod chórem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.