Pielgrzymka do św. Mikołaja i św. Ojca Pio

Matera – Arbelobello – Bari – San Giovanni Rotondo- Monte Sant’ Angelo

Termin: 10.06 – 14.06.2024 r. Cena: 2.995 zł / osobę

1. Dzień:

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu. Odprawa celno-bagażowa na dwie godziny przed wylotem. Wylot do Bari, przylot do Bari. Przejazd do hotelu na obiadokolację. Ze względu na późną porę przyjazdu do hotelu obiadokolacja może być podana w formie zimnej płyty. Nocleg.

2. Dzień:

Śniadanie. Przejazd do MATERY. Jest to miejscowość i gmina w regionie Basilicata, w prowincji Matera. Historyczna część miasta, zwana Sassi, obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale, jedynie z fasadami murowanymi. Matera wpisana została na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Następnie do ALBEROBELLO. Cały region Alberobello słynie z unikatowych form budownictwa – domy typu trulli są okrągłe i mają stożkowate dachy z kamienia. Trulli wpisane zostały na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

3. Dzień:

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do BARI. Nawiedzenie Bazyliki św. Mikołaja Cudotwórcy w Bari – romańska bazylika mniejsza, która uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zakwaterowanie w hotelu.
Następnie zapoznanie się z miejscem bardzo mocno związanym ze św. Ojcem Pio. Spacer do Sanktuarium św. Ojca Pio. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

4. Dzień:

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Sanktuarium Ojca Pio, Kolejno przejazd do MONTE SANT’ ANGELO – (Góra Świętego Anioła) – gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w świecie sanktuariów św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

5. Dzień:

Śniadanie. Pobyt SAN GIOVANNI ROTONDO, czas wolny na zadumę i modlitwę w Sanktuarium św. Ojca Pio. Przejazd na lotnisko w Bari. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Poznania. Przylot na lotnisko w Poznaniu. Zakończenie pielgrzymki.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 100€

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta

Świadeczenia zawarte w cenie:

• Przelot samolotem na trasie: Poznań – Bari – Poznań
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2–3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 obiadokolacje i 4 śniadania
  • Pilot – przewodnik
  • Autokar lub bus (zależne od ilości osób w grupie) z klimatyzacją
  • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP(choroby przewlekłe)

Uwaga: Dodatkowo należy posiadać kwotę 65 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksę klimatyczną, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty parkingowe, Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena nie obejmuje przejazdu na trasie : parafia -lotnisko w Poznaniu -parafia.