I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.
    Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu przez umartwienia bądź dobre postanowienia, które rozwijają ducha umartwienia, rozwijanego na przykład przez ofiarę „Jałmużny postnej”, którą można składać do skarbonek przy wyjściu z kościoła.
  2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Msze św. o 11.00 będą od marca 2024r.
  3. Zapraszamy na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołaniową od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  4. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Michała o 17.30; na Drogę Krzyżową w piątki: dla dzieci o 16.00 oraz dla młodzieży i dorosłych o 17.30.
  6. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym, które mówi o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.
  7. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  8. Zarząd Osiedla nr 1 w Mogilnie prowadzi dziś zbiórkę ofiar na leczenie 5-letniej Liliany chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć dwuletnie leczenie, będą mogli to uczynić składając ofiary do puszek przed kościołem.
  9. Dzisiaj o 15.00 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie w salce domu parafialnego (wejście przy windzie).
  10. Przyszła niedziela to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  11. Wraz ze Stowarzyszeniem „Ekstremalni” zapraszamy w niedzielę 25.02.2024r do udziału w wydarzeniu charytatywnym dla bezpańskich psów pt. „Zaginionym Tropem 2 – charytatywny bieg i spacer z psami”. Celem jest znalezienie domu dla bezpańskich psów. Początek o 12.00 w Parku Miejskim, przy amfiteatrze. Planowane są wykłady, badanie psów, zbiórka pieniędzy i karmy oraz przemarsz i bieg z psami po parku oraz wokół Jeziora Mogileńskiego. Szczegóły w gablocie.
  12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Odwiedzimy Materę, Arbelobello, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo w terminie od 10.06 do 14.06.2024r. Cena: 2.995 zł plus 65 Euro. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii, z której można pobrać kwestionariusz osobowy konieczny przy zapisie na pielgrzymkę.
  13. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z czasu ferii zimowych życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznych podróży.

Mogilno, 18.02.2024r.