IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę oraz za wszystkich, którzy im spieszą z pomocą.

2. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. To modlitewna okazja do przygotowania wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca oraz modlitwa w intencji powołań do służby Bożej. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

4. Do czwartku trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Poranne Msze św. w poniedziałek, wtorek i czwartek o 7.00. Biuro parafialne jest czynne w środę od 9.00 do 10.00 i w czwartek od 15.00 do 16.00. W piątek z powodu święta będzie nieczynne. Od 5 lutego biuro parafialne czynne będzie wg stałego harmonogramu. Sprawozdanie pokolędowe będzie podczas każdej Mszy św. w niedzielę 4 lutego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godzinie miłosierdzia od 15.00 do 16.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie okazja do spowiedzi św. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.

6. W piątek będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o 7.00, 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., ze świecami. Proszę o zabezpieczenie świec, aby nie poplamić ławek.

7. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu. Polecamy więc siostry i braci zakonnych pochodzących z naszej parafii, z naszych rodzin oraz braci Kapucynów z mogileńskiego klasztoru. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych.

8. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę o 8.00 odprawimy w intencji cierpiących na te choroby a na zakończenie udzielimy specjalnego błogosławieństwa. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem po Mszy o 8.00 wspólnie odmówimy modlitwę różańcową. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w ich domach od 9.00.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch, do św. Mikołaja i św. Ojca Pio. Odwiedzimy Materę, Arbelobello, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo w terminie od 10.06 do 14.06.2024r. Cena: 2.995 zł plus 65 Euro. W każdym dniu pielgrzymki zostanie odprawiona Msza Święta. Wylot z Poznania do Bari w dniu 10.06 o godz.16:25 przylot do Poznania o godz.22:30. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą pierwszej raty w wysokości 1000zł do 31.01.2024r. Kolejne raty można wpłacić do 5.03.2024r – 1000zł oraz do 5.05.2024r. – 995zł. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii, z której można pobrać kwestionariusz osobowy konieczny przy zapisie na pielgrzymkę. Można też zabrać ze stolika pod chórem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

10. Dziękujemy panu Sławomirowi Paluchowi i chórzystom chóru „Hemantus” za ubogacenie ubiegłej niedzieli liturgii o 16.30 oraz za koncert kolęd wykonanych po Mszy św.

11. W sobotę o 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Okoniewskiej. Wieczny odpoczynek