TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 listopada 2020 roku
1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarujmy im dar modlitwy.
2. W niedzielę po pierwszej sobocie miesiąca modlitwą przygotowujemy się do nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy, aby kierować się w życiu zaleceniami Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawartymi w ABC Społecznej Krucjaty Miłości.
3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
4. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 11.00.
5. Podczas nowenny w środę o godz. 8.30 i 17.30 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną. Po porannej nowennie różaniec za zmarłych i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
6. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. (w środy różaniec będzie o 9.00). Wypominki jednorazowe można składać w zakrystii bezpośrednio przed różańcem a wypominki roczne w biurze parafialnym. Za zmarłych wymienionych w rocznych wymieniankach będziemy się modlić od środy po pierwszej niedzieli Adwentu.
7. W listopadzie duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
8. Msze św. i nabożeństwa w naszym kościele odbywają się tak, jak dotychczas z ograniczeniem do 73 osób. Kościół jest codziennie dezynfekowany i wietrzony. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw podchodzą wierni przyjmujący na rękę a następnie przyjmujący tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających Komunię św., to przed ołtarzem kapłan rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie.
9. Trwa wymiana okien w domu parafialnym w związku zaplanowanym na wiosnę otwarciem klubu dziecięcego. Będziemy wdzięczni za ofiary składane na tacę lub konto parafii. Inwestycja została zaplanowana jeszcze przed epidemią. Nie chcielibyśmy zrezygnować z prowadzenia instytucji opiekuńczej dla dzieci, dlatego mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i dzięki ofiarności Parafian i Czcicieli MBNP uda nam się doprowadzić do końca to dzieło w trudnym czasie pandemii.
10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Fredyka, śp. Stefanię Kozierowską. Wieczny odpoczynek…
ABC SPOŁECZNEJ KRUCJATY MIŁOŚCI STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO
Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).
Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.
Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.
Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.
Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.
Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.
Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.
Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.
Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.
Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.