V Niedziela Wielkiego Postu – 25 III 2012 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna zaraz po Gorzkich Żalach.

2. Jutro w poniedziałek 26 III przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia.

3. W środę spotkamy się z Matką Bożą na nieustającej nowennie o godz. 8.30 rano i wieczorem o godz. 17.30.

4. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych.

5. Kochani najbliższa sobota 31 III to dzień świętej Spowiedzi wielkopostnej w naszej parafii.
Oto program dnia Spowiedzi św.:

• rano Spowiedź św. od godz. 9.30 – 12.00
  • po obiedzie od godz. 14.30 – 16.00
  • po przerwie od godz. 16.30 – 17.30
  • o godz. 18.00 Msza św.

6. Moi drodzy, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w świętych rekolekcjach wielkopostnych.

7. W przyszłą niedzielę tzw. Palmową, na każdej Mszy św. święcone będą palmy, zaś przed kościołem Matki Żywego Różańca zbierać będą do puszek ofiary na kwiaty do grobu Chrystusa.

8. Dziękuję również wszystkim, którzy składają swój dar serca w postaci żywności do kosza dla biednych. Przykro mi bardzo, ale kosz musieliśmy umieścić w zakrystii, gdzie można będzie dalej składać swoje dary, ponieważ nasi bracia błądzący wykradali paczki z koszyka. Ten koszyk stoi również w InterMarché, gdzie także będzie można złożyć swój dar.

9. Swoje podziękowanie składam również rodzinie Państwa Tylisz z ul. Grobla, którzy opłacili prace ogrodnicze przy uporządkowaniu terenu przy figurze św. Józefa na ul. 900-lecia.

10. Pan Stanisław Przybysz z ul. Prusa przekazuje serdeczne podziękowanie osobie, która wezwała karetkę do jego żony Ireny, zaś p. dr Marcinowi Nowakowi i wszystkim Pracownikom za tak długie reanimowanie Jego żony, która obecnie przebywa w szpitalu w Bydgoszczy i odzyskała już przytomność. Z ust p. Stanisława padły słowa: „To był cud”.

11. Przed kościołem odbieramy czasopismo katolickie Przewodnik Katolicki.