Nowi lektorzy i ceremoniarze

W tym roku Archidiecezjalny Dzień Lektora odbył się w Gnieźnie 16 maja. Wśród lektorów i ceremoniarzy największą grupę stanowili, podobnie jak w roku ubiegłym, młodzi z parafii dekanatu mogileńskiego. Wśród bardzo licznej grupy kandydatów do posługi lektora znalazło się 16 kandydatów na lektora oraz 3 kandydatów na ceremoniarza z parafii dekanatu mogileńskiego, którzy pojechali do Gniezna z ks. Huebnerem. Błogosławieństwo do posługi ceremoniarza z parafii mogileńskiego dekanatu otrzymali w tym roku: Wojciech Kasprowicz, Jakub Pryka z parafii MBNP w Mogilnie oraz Maciej Waszak z parafii pw. św. Faustyny w Mogilnie. Natomiast błogosławieństwo do posługi lektora z terenu dekanatu mogileńskiego otrzymali: Adam Bigosiński z parafii MBNP w Mogilnie, z parafii farnej – Mateusz Mrówczyński, parafii klasztornej – Damian PiechulskiBłażej LatochaRadosław JędrzejewskiAdam Woźniak iBartosz Wesołowski, z parafii pw. św. Faustyny – Patryk Porada i Mikołaj Grabowski, z parafii pw. św. Michała Archanioła z Niestronna – Robert PawełczakSzymon Sip i Marek Grzechowiak, z parafii pw. św. Piotra i Pawła z Trląga – Piotr Kaczmarek i z parafii pw. św. Marcina z Palędzia Kościelnego – Bartłomiej ZielińskiMikołaj Źrałka i Szymon Szajda.