Błogosławieństwo prymicyjne ks. Huberta Ciachowskiego

W środę, 19 czerwca gościł w naszej parafii ks. neoprezbiter Hubert Ciachowski z Pudliszek, który 24 maja przyjął z rąk ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego święcenia prezbiteriatu.

O godz. 8:00 odprawił on w naszym kościele Mszę Św. oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której udzielił zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa. W homilii mówił o znaczeniu kultu Maryi oraz wspominał, jak Matka Boża prowadziła go i pomogła rozpoznać powołanie. Przypominał również swoje wcześniejsze wizyty w naszej parafii, jako ministrant służył przy ołtarzu, spędzając wakacje w Mogilnie.

W prezencie na niełatwą drogę kapłańską otrzymał od ks. prałata Eugeniusza Jaworskiego ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dekretem ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, ks Hubert został skierowany do pracy w parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Buku. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

Błogosławieństwo Boga wszechmogącego niech zstąpi na was i pozostanie na zawsze. W imię Ojca + i Syna, i Ducha Świętego. Amen.