Dotknąć historii i nieco wypocząć.

Dotknąć historii i nieco wypocząć – z takim założeniem przedstawiciele LSO i młodzieży parafii MBNP w Mogilnie i św. Andrzeja Boboli we Wszedniu udali się nad morze w dniach od 24 do 26 sierpnia. Wybór odwiedzanych miejsc nie był przypadkowy. Zarówno wizyta i zwiedzanie z pomocą przewodnika Westerplatte jak i odwiedziny Lasów Piaśnickich – miejsca kaźni ponad 10 tysięcy naszych rodaków z Pomorza, było związane ze zbliżającymi się obchodami osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Ważnym momentem było spotkanie z ks. prałatem Danielem Nowakiem i wysłuchanie jego świadectwa na temat Lasów Piaśnickich. Mówiąc o historii tego miejsca, wspomniał o osobistej tragedii jaka dotknęła jego rodzinę, która w tym miejscu kaźni straciła niektórych swoich członków. Pobyt w tym szczególnym miejscu zakończył się odprawieniem Mszy Świętej i wspólną modlitwą w intencji ofiar spoczywających w wielu anonimowych grobach jak i oprawców.

Poza sprawami ważnymi i poważnymi, wynikającymi ze zbliżającej się rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, wspólny wyjazd był także czasem zabawy i integracji. Pomagało w tym bycie na stadionie Energa w Gdańsku i kibicowanie w czasie meczu Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław, a także pobyt w nadmorskiej miejscowości Dębki, korzystanie z miejscowych atrakcji oraz pięknej pogody, pozwalającej spędzić sporo czasu na plaży i zażyć morskiej kąpieli.